Struktury wojewódzkie

logo solidarnej polski 640x0 rozmiar-niestandardowy

Statystyki

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

5788083
Dzisiaj
Wczoraj
Tydzień
Poprzedni tydzień
Miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkich
1102
2006
3108
2911509
53623
77694
5788083
Your IP: 3.231.230.177
2021-07-26 16:52


1Zakładamy Komitet „Przywracamy lekcje historii do szkół!”.

Cele Komitetu: Żądamy przywrócenia lekcji historii do szkół w całym 3 letnim okresie nauczania w liceum. Chcemy zebrać tysiące podpisów pod projektem Ustawy gwarantującym lekcje historii w liceach i dopiero po zbudowaniu takiej legitymacji społecznej przedstawić go w Sejmie. W całym kraju powołamy regionalnych pełnomocników Komitetu (zgłaszać się można już dziś na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Wkrótce powstanie strona internetowa i profile społecznościowe Komitetu. Powołamy Radę Naukową i Honorową Komitetu „Przywracamy lekcje historii do szkół!”. Chcemy, aby 2 maja w Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej na ulicach wszystkich miast Polski wyszło jak najwięcej ludzi zbierających podpisy. Zwołamy konferencję i rozpoczniemy akcję informacyjną we wszystkich miastach Polski. Mamy zamiar wydać w tej sprawie rządowi PO wojnę na „śmierć i życie” i walczyć do skutku.

Polski rząd rozporządzeniem minister edukacji z dnia 7 lutego 2012 roku w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych – wyrzuca z liceów obowiązkowe lekcje historii. Od 1 września 2012 roku polska młodzież, która po I roku nauczania nie zdecyduje się na maturę z historii – czyli ok. 88% uczniów – kończy nauczanie historii. Zamiast tego proponuje się dziwaczną protezę z połączenia lekcji wos-u, przysposobienia obronnego oraz historii o nazwie „historia i społeczeństwo”. Kiedy szczegółowo przyjrzy się modułom tego przedmiotu okaże się, że młodzi Polacy np. zamiast wiedzy o „Powstaniu Warszawskim” będą się uczyć modułu: „kobieta i mężczyzna, rodzina” , albo np. zamiast wiedzy o „Żołnierzach Wyklętych” mogą natrafić na moduł „swojskość i obcość”, lub też zamiast wiedzy o wielkim zwycięstwie rodaków w wojnie polsko-bolszewickiej natrafią na moduł „język, komunikacja i media”.

To absolutny skandal i próba wyjałowienia poczucia polskości z narodu. Nie można się z takim stanem rzeczy zgodzić. Wiedza z zakresu historii nie tylko kształtuje tożsamość narodową młodego człowieka, ale stanowi podstawę do zrozumienia mechanizmów rządzących światem i globalnych zmian w nim zachodzących. Rozwija umiejętności analityczne i pozwala na lepsze zrozumienie otaczającej rzeczywistości. Właściwe i kompleksowe przekazanie wiedzy z zakresu historii winno być realizowane w całym III letnim cyklu kształcenia.

Nie możemy zgodzić się na odejście od kształtowania postaw młodych Polaków o wspaniałe wzorce znane z naszej historii. Charakterystyka bohaterów naszej Ojczyzny, to dla młodego człowieka budulec wartości. W dodatku w porównaniu do wielu np. filmów niezwykle wiarygodny, ponieważ oparty na prawdziwej historii naszych ojców. Rugowanie i ograniczanie lekcji historii pokazuje jak bardzo zaburzyliśmy hierarchię wartości i poczucie odpowiedzialności za budowanie polskiej wspólnoty narodowej, rozumianej jako ciągłość nie tylko pokoleń, wartości, ale również państwa.

Dla ciągłości edukacji właściwym jest realizowanie programu nauczania historii w wymiarze 200 godzin w klasach I-III, tak by wiedza o historii Polski i Świata utrwaliła się i umożliwiła w przyszłości podejmowanie właściwych decyzji w oparciu o doświadczenie przodków.

Wobec powyższych argumentów przedstawiamy Państwu obywatelski projekt Ustawy przywracający lekcje historii w polskich liceach. Musimy bez względu na dzielące nas różnice zintegrować się wokół ważnej sprawy będącej polską racją stanu! Pokażmy, że jest nas tysiące i nie damy wyjałowić polskości z naszej młodzieży. Zbierajmy podpisy pod tą Ustawą gdzie tylko się da! 

Budowanie poczucia wspólnoty i więzi pomiędzy rodakami może odbywać się tylko poprzez znajomość polskiej historii, która jest nauczycielką życia. Jest drogowskazem i przestrogą, jest budowanym przez lata zbiorem mądrości, którego nie można tak o sobie wypluć na śmietnik za pomocą jednego rozporządzenia. 

0
0
0
s2sdefault

Biuletyn

III płyta

Płyta "Pozytywni"

IMG 8344

Płyta G7

PPHU "GOLBALUX"

Logo Fabryka Domów 2018 2

Podkarpacki ZPN

logo zpn

PZPN - Łączy nas piłka

photo 454545

Podkarpacki ZPN

biuletyn 1 2017