Struktury wojewódzkie

logo solidarnej polski 640x0 rozmiar-niestandardowy

Statystyki

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

6594846
Dzisiaj
Wczoraj
Tydzień
Poprzedni tydzień
Miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkich
1035
1124
7032
3710830
74525
55448
6594846
Your IP: 3.238.98.39
2022-09-29 10:10


W piątek 3 czerwca Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, w towarzystwie wiceministra Marcina Warchoła oraz podkarpackich polityków Solidarnej Polski w osobach Poseł Marii Kurowskiej, Senatora Mieczysława Golby oraz Posła Piotra Uruskiego, przyjechał do Rzeszowa, aby podziękować strażakom zaangażowanym w pomoc mieszkańcom, którzy ucierpieli w wyniku ostatnich powodzi na Podkarpaciu. W spotkaniu z szefem resortu sprawiedliwości udział brali strażacy OSP Budziwój.

- Jesteśmy tutaj w związku z klęską żywiołową, która dotknęła wielu mieszkańców Podkarpacia. Są tutaj bardzo poważne straty i chciałem w tym miejscu podziękować osobom, które zaangażowały się często z narażeniem zdrowia i nawet życia w pomoc poszkodowanym - mówił w Rzeszowie Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł, który jest jednocześnie podkarpackim posłem zapowiedział, że z Funduszu Sprawiedliwości, który podlega resortowi sprawiedliwości, zostanie sfinansowany zakup 50 pomp dla podkarpackich strażaków.

- Mam nadzieję że ten sprzęt będzie wykorzystany w ćwiczeniach, a nie w boju, ale wiemy że niestety pogoda przynosi kolejne niezapowiedziane problemy i mam świadomość że ten sprzęt jest bardzo potrzebny - mówił wiceminister Warchoł, podkreślając, że sprzęt, który może często ratować życie jest kupowany dzięki środkom konfiskowanym grupom przestępczym.

- Zabieramy złodziejom oszustom dajemy dzieciom, strażakom, tym którzy na to zasługują - podkreślał wiceminister Marcin Warchoł.

Przy okazji swojej wizyty w Rzeszowie Minister Ziobro podkreślał także zasługi obecnego prezydenta Andrzeja Dudy na rzecz obywateli, jednocześnie wyraźnie popierając kandydaturę Andrzeja Dudy w zbliżającej się II turze wyborów prezydenckich.

Zbigniew Ziobro podkreślał stanowisko prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie kontynuowania realizacji Funduszu Sprawiedliwości.

- Prezydent Andrzej Duda gwarantuje nadal realizację tego funduszu, chcemy przypomnieć że środki w ramach tego funduszu płyną na Podkarpacie przecież nie tylko podczas kampanii wyborczej. W ostatnich latach trafiło z tego tytułu na Podkarpacie 20 mln zł - mówił Zbigniew Ziobro.

Przed spotkaniem ze strażakami OSP Budziwój Minister Ziobro oraz wiceminister Warchoł spotkali się z prezydentem Rzeszowa Tadeuszem Ferencem.

kol.szprzzz1

jpg.zzwrz2

jpg.kolzsrzaq

źródło: http://czytajrzeszow.pl

0
0
0
s2sdefault

Biuletyn

III płyta

Płyta "Pozytywni"

IMG 8344

Płyta G7

PPHU "GOLBALUX"

Logo Fabryka Domów 2018 2

Podkarpacki ZPN

logo zpn

PZPN - Łączy nas piłka

photo 454545

Podkarpacki ZPN

biuletyn 1 2017