Struktury wojewódzkie

logo solidarnej polski 640x0 rozmiar-niestandardowy

Statystyki

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

5458519
Dzisiaj
Wczoraj
Tydzień
Poprzedni tydzień
Miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkich
437
1149
3880
2584527
34822
48904
5458519
Your IP: 3.239.51.78
2021-01-27 06:53


- Słuchamy głosów środowiska, będziemy szukać złotego środka, choć na pewno zawsze ktoś będzie uważał, że jest poszkodowany - mówi o przerwanym sezonie piłkarskim senator Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej i członek zarządu PZPN.

Sytuacja jest wyjątkowa: kiedy się spodziewać decyzji o zakończeniu lub wznowieniu rozgrywek?
Sytuacja faktycznie jest skomplikowana. W pierwszej kolejności będziemy chcieli, żeby to PZPN podjął stosowną decyzję dotyczącą całego kraju. Na dziś trudno powiedzieć, kiedy to nastąpi. Niedawno mieliśmy wideokonferencje wszystkich członków zarządu z udziałem prezesa i sekretarza generalnego, omówiliśmy pakiety pomocowe dla klubów piłkarskich, ale jeśli chodzi o sezon to naprawdę trudno powiedzieć. Może być tak, że decyzję do 3 ligi podejmie PZPN, a w niższych ligach zdecydują związki wojewódzkie.

Działacze z regionu chcą grać nawet w lipcu...
W Podkarpackim Związku Piłki Nożnej bierzemy pod uwagę taką możliwość, wierzymy, że tak może być, jeśli fala zachorowań minie. Choć jeszcze choć trzeba by z automatu przedłużyć kontrakty i deklaracje gry zawodników, które na ten moment obowiązują do końca czerwca. Techniczne sprawy udałoby się dopasować, jestem przekonany.

Co w sytuacji, gdy jednak nie uda się zagrać?
Są dwa rozwiązania: albo uznamy aktualne tabele za obowiązujące, albo cały sezon anulować i przystąpić do gry w tym samym składzie, co na starcie sezonu 2019/20.

A gdyby to tylko od pana zależało?
Tak prywatnie to ja naprawdę nie mam swojego zdania. Zarząd słucha głosów środowiska, będziemy szukać złotego środka. Choć na pewno zawsze ktoś będzie uważał, że jest poszkodowany. Bo gdyby wiedział, że się tak szybko zakończy ten sezon, to by się inaczej przygotował, wzmocnił. Ale przecież my zawsze gramy o mistrzostwo ligi.

Czy możliwe jest, że w tym roku nie będzie spadków?
Rozmawiamy o poszerzeniu niektórych grup o dwie lub cztery drużyny, żeby zadowolić największą liczbę klubów. Coś mi się wydaje, że chyba będzie dużo awansów w tym roku. Choć tak naprawdę liczę, że jeszcze będziemy grać w piłkę i wszystko się rozstrzygnie na boisku. Nawet, gdybyśmy mieli grać po trzy mecze w tygodniu, to wszyscy będą mieć takie same warunki. A jak nie to dwa i kawałek lipca.

Oczywiście dotyczy to rozgrywek seniorskich, bo młodzież szkolna raczej nie będzie chciała grać na wakacjach – tak przynajmniej sugerują działacze klubowi.

Dla mnie osobiście to jest idealny moment, żeby w całej Polsce przejść na ten „wschodni: system wiosna-jesień i dograć jesienią ten sezon. Jest taka opcja brana pod uwagę w PZPN-ie.
Rozmawialiśmy i o tym i nie wykluczamy takiej opcji. Tym bardziej, że ten system jest lepszy dla budżetów klubów, które rozliczają dotacje samorządowe w cyklu rocznym.

W rozmowie także o:

  • pakiecie pomocowym dla klubów piłkarskich;
  • pieniądzach straconych przez związek w PBS Banku;
  • nowej siedzibie związku;
  • starcie w zbliżających się wyborach na prezesa Podk. ZPN.
0
0
0
s2sdefault

Biuletyn

III płyta

Płyta "Pozytywni"

IMG 8344

Płyta G7

PPHU "GOLBALUX"

Logo Fabryka Domów 2018 2

Podkarpacki ZPN

logo zpn

PZPN - Łączy nas piłka

photo 454545

Podkarpacki ZPN

biuletyn 1 2017