Struktury wojewódzkie

logo solidarnej polski 640x0 rozmiar-niestandardowy

Statystyki

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

4331504
Dzisiaj
Wczoraj
Tydzień
Poprzedni tydzień
Miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkich
744
1220
3579
1447953
36508
116013
4331504
Your IP: 18.206.48.142
2019-09-17 09:14


Rozstania są trudne do zaakceptowania. Szczególnie bolesne są wtedy gdy mamy świadomość, że już nigdy się nie zobaczymy. Wracamy wtedy pamięcią do razem spędzonych chwil tych ważnych, radosnych i wyjątkowych. Niejednokrotnie mamy wyrzuty sumienia, że nie wykorzystaliśmy w pełni danego nam czasu. Nie doceniliśmy obecności tej osoby, za którą tak bardzo tęsknimy….. Śp. Genarała Gilarskiego znam od ponad 15 lat. Dla jednych generał, dla innych Kazio. Takim go będę pamiętał. Wspaniała postać, prawdziwy przyjaciel, kolega. Generał był nie tylko wybitnym żołnierzem, ale także zasłużonym działaczem społecznym. Będzie nam brakować jego cennych opinii, rad i ocen, które do tej pory pozostają aktualne. Świadectwo jego życia jest drogą optymizmu i otwartości na nowe doświadczenia. Chcę zapamiętać jego dobroć, troskę o innych, przyjaźń jaką ofiarowywał w sposób spontaniczny i bezinteresowny.

Był wszędzie tam gdzie potrzebowano. Chętnie i  efektywnie  włączał się w najróżniejsze inicjatywy. Potrafił zachęcić nas do większego zaangażowania się na rzecz dobra wspólnego.
Dlatego jego obecność pośród nas miała i wciąż ma głęboki sens.
Zabiegał o przywrócenie przedwojennego charakteru Grobu Nieznanego Żołnierza. Składając hołd Zmarłemu, jestem przekonany, że Jego osoba nie zostanie zapomniana i będzie stanowić wzór do naśladowania.
Niezapomniany i niezastąpiony przyjaciel, kolega.  Pamiętam jak zabiegał o przywrócenie rogatywek w Kompanii Reprezentacyjnej i przedwojennej symboliki na sztandarach. Jego zasługą jest przywrócenie na Grobie Nieznanego Żołnierza pamiątkowych tablic z wojny polsko-bolszewickiej. Wspierał powołanie reprezentacyjnego szwadronu kawalerii i wprowadzenie salutu armatniego podczas największych uroczystości. Jesienią 2005r. objął stanowisko komendanta Garnizonu Warszawa, a 11 listopada 2006 roku otrzymał nominację na pierwszy stopień generalski z rąk prezydenta Kaczyńskiego.

Swoje doświadczenia wykorzystał, opracowując pierwszy po 1989 r. podręcznik "Ceremoniał wojskowy". To on reguluje dziś udział wojska w uroczystościach patriotyczno-religijnych.
Dnia 10 kwietnia po raz kolejny w Katyniu miał oddać hołd pomordowanym; w 2000 roku to on dowodził pododdziałem reprezentacyjnym, gdy otwierano cmentarz w Katyniu.
Niezastąpiony dowódca i najlepszy ekspert od ceremoniału wojskowego. Potrafił przygotować i koordynować każdą uroczystość. Pod jego nadzorem powstawały scenariusze obchodów najważniejszych świąt państwowych i wojskowych w kraju i za granicą z udziałem wojskowej asysty honorowej. Miał ambitne plany na rozwój kierowanej instytucji i bardzo wiele prywatnych planów na życie. Pełen energii i pogody ducha takim Go zapamiętam.

0
0
0
s2sdefault

Biuletyn

III płyta

Płyta "Pozytywni"

IMG 8344

Płyta G7

PPHU "GOLBALUX"

Logo Fabryka Domów 2018 2

Podkarpacki ZPN

logo zpn

PZPN - Łączy nas piłka

photo 454545

Podkarpacki ZPN

biuletyn 1 2017