Struktury wojewódzkie

logo solidarnej polski 640x0 rozmiar-niestandardowy

Statystyki

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

4331500
Dzisiaj
Wczoraj
Tydzień
Poprzedni tydzień
Miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkich
740
1220
3575
1447953
36504
116013
4331500
Your IP: 18.206.48.142
2019-09-17 09:14


Delegaci z Podkarpacia nie są rozczarowani rozstrzygnięciami jakie zapadły podczas niedzielnego (20 grudnia) Walnego Zjazdu PZPN. Według nich opozycja pokazała siłę, choć na zwycięstwo, czyli odsunięcie od władzy prezesa Grzegorza Laty, nie miała szans. Mieczysław Golba zamierza sprawdzić legalność zjazdu.
Uważa on, że obrady mogły się zupełnie inaczej potoczyć, gdyby ich przewodniczącym został wybrany kandydat jego obozu. - Tak jest na wszystkich tego typu zebraniach, nie tylko w związkach sportowych. Jeśli przewodniczący odpowiednio prowadzi zjazd, ukierunkowuje posiedzenie, to można wiele dokonać. A jeśli jest nim tzw. hamulcowy, który ciągle zaciąga “ręczny”, to nigdzie nie pojedziemy, a silnik zatrzemy na samym początku - stwierdził delegat Podkarpackiego ZPN i dodał, że zamierza sprawdzić czy głosowania (były aż trzy - przyp. red.) podczas, których wybierano przewodniczącego przeprowadzono prawidłowo.
Przeanalizujemy zapis telewizyjny z tych głosowań. Musimy być pewni, czy ci, co liczyli, nie pomylili się. A jeśli się pomylili, czy był to przypadek, czy celowe działanie. Jeśli celowe, to wydaje się, że mogą mieć problem, bo pewne organy tym się zainteresują. Sam jestem ciekaw, czy dwa pierwsze głosowania były rzeczywiście takie łeb w łeb - dodał działacz z Podkarpacia.
On i inni delegaci z tego regionu, mieli już gotowy wniosek o odwołanie z funkcji prezesa PZPN Laty. Wszyscy jak jeden mąż twierdzą, że w regionie, z którego wywodzi się obecny szef związku, stracił on zaufanie i nie ma co liczyć na poparcie. Co więcej Golba, który jest posłem, zamierza też zbadać legalność niedzielnego zjazdu.
- Cieszę się, że na sali obecny był minister sportu Adam Giersz i widział te igrzyska. Wyroki sądowe, które zapadły wobec delegatów z Zachodniopomorskiego ZPN i przedstawiciela KSZO Ostrowiec Św., powinny skutkować natychmiastowym zawieszeniem tych ludzi. Nie wiem dlaczego tak się nie stało. Ich głosy mogły decydować o pierwszej, jakże ważnej, decyzji o wyborze przewodniczącego obrad. Postaram się o to, by legalności zjazdu przyjrzała się sejmowa Komisja Sportu - podkreślił.
Zdaniem Golby, opozycja nie poniosła w niedzielę porażki. - Przecież prawie 50 delegatów na Walne Zgromadzenie jawnie pokazało, że chcą zmian. Nie udało się teraz, powinno udać się w przyszłości. Grzegorz Lato i jego ekipa dba głównie o budżet i kasę, ale poszczególnych członków zarządu. Tak więc w niedzielę jeśli już ktoś poniósł porażkę to cały nasz futbol - zakończył.

0
0
0
s2sdefault

Biuletyn

III płyta

Płyta "Pozytywni"

IMG 8344

Płyta G7

PPHU "GOLBALUX"

Logo Fabryka Domów 2018 2

Podkarpacki ZPN

logo zpn

PZPN - Łączy nas piłka

photo 454545

Podkarpacki ZPN

biuletyn 1 2017