Z okazji Dnia Piłkarza składam wszystkim Zawodnikom, najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim Piłkarzom tym dużym i tym małym, życzę spełnienia sportowych i zawodowych marzeń oraz samych zwycięstw i sukcesów na boisku i poza nim. W tym dniu chciałbym z całego serca podziękować wszystkim tym, którzy polską piłkę tworzą – piłkarzom, trenerom, działaczom, sędziom. Wszystkim tym, których znamy z telewizji i tym nieznanym z imienia i nazwiska, zaangażowanym każdego dnia w rozwój naszego futbolu na różnych szczeblach - w klubach i szkołach. Tysiącom dzieci, młodzieży, chłopców i coraz częściej dziewczynek ciężko trenującym w całej Polsce, a także ich rodzicom, którzy ich w tym wysiłku wspierają.
7 września br. do użytku oddany został kryty kort tenisowy przy Szkole Podstawowej w Gaci. To pierwszy taki obiekt w jednej z naszych małych podkarpackich gmin, który powstał dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Sportowa Polska - Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej - edycja 2019. Jest to jedna z niewielu takich inwestycji na terenie województwa podkarpackiego, a przede wszystkim jedna z pierwszych gmin wiejskich w Polsce południowo -wschodniej, która posiada tak nowoczesny obiekt sportowy do tenisa ziemnego pod zadaszeniem. W uroczystości oficjalnego otwarcia krytego kortu tenisowego uczestniczył Senator RP Mieczysław Golba.
1 września 2020 r. o godz. 4:45 mieszkańcy Jarosławia wraz z władzami samorządowymi oraz żołnierzami Wojska Polskiego spotkali się przed Pomnikiem Walk i Męczeństwa, gdzie upamiętnili 81. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej oraz poległych w obronie Ojczyzny. Poranne uroczystości rozpoczęły się chwilą ciszy, po której podniesiono flagę państwową oraz odśpiewano hymn. Następnie odczytany został apel pamięci, który zakończyła salwa honorowa, a następnie przed Pomnikiem Walk i Męczeństwa przybyłe delegacje złożyły wieńce z kwiatów. W uroczystości udział wziął reprezentujący Senatora RP Mieczysława Golbę Dyrektor Biura Senatorskiego Marcin Malinowski.
źródło: Urząd Miasta Jarosławia, radio Fara
NSZZ „Solidarność” to symbol wolnego i niezależnego Kraju oraz dumnego Narodu, który potrafi walczyć o swoje prawa i godność nie godząc się na narzucanie mu woli obcych sił. Dzięki działalności opozycji antykomunistycznej Polska była w stanie na nowo stać się suwerenna. „Solidarność” była ruchem spontanicznym, ruchem oporu i sprzeciwu wobec komunistycznej władzy.
Sierpień to czas żniw, a po ich zakończeniu przychodzi czas na święto dziękczynienia za plony – czyli na tradycyjne dożynki. W niedzielę 30 sierpnia w miejscowości Stary Dzików odbyły się Dożynki Powiatowe. Delegacje dożynkowe w asyście orkiestry wyruszyły spod Gminnego Ośrodka Kultury na Stadion Sportowy. Tam odbyła się uroczysta, dziękczynna Eucharystia, a także dalsza część uroczystości. Przyozdobione domostwa i ulice Starego Dzikowa witały licznie przybyłych uczestników święta plonów. Goście wzięli udział w korowodzie i ludowych obrzędach, podziwiali także wieńce dożynkowe. W uroczystościach Dożynkowych udział wziął Pan Senator Mieczysław Golba, który dziękował za trud i ciężką pracę wszystkim rolnikom.
Niech maszty z biało-czerwoną rozsiane w całym kraju pokażą nasze przywiązanie do Polski, którą mamy nie tylko w sercu, ale chcemy się nią podzielić budując wspólnotę Rzeczypospolitej. Zapraszam wszystkich do kampanii ,,Pod biało-czerwoną’’.
Chciałbyś, aby w Twojej miejscowości stanął całoroczny, piękny maszt z biało-czerwoną flagą? To możliwe! Dołącz do akcji pod patronatem PMM "Pod biało-czerwoną".
Możesz zostać liderem akcji w swojej Gminie.
Wejdź na stronę gov.pl/bialoczerwona i DOŁĄCZ! Niech cała Polska stanie się biało-czerwona!
1 lipca ruszył nabór wniosków do programu „Dobry Start”, czyli 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Ze wsparcia będzie mogło skorzystać 4,5 miliona uczniów.
Rządowy Program DobryStart to wsparcie dla rodzin przed pierwszym dzwonkiem w szkole.
Wniosek złożony w sierpniu na świadczenie, to gwarancja wypłaty świadczenia do września.
Wniosek o świadczenie złożyć́ może:
-jeden z rodziców
-opiekun prawny lub faktyczny dziecka
-rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka, dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej
Świadczenie DobryStart przysługuje raz w roku na dziecko uczące się̨ w szkole:
-do ukończenia przez nie 20 roku życia
-do ukończenia przez nie 24 roku życia w przypadku dzieci z niepełnosprawnością̨
Świadczenie przysługuje również̇ uczniom szkół dla dorosłych i policealnych
Wniosek można złożyć́ online (Emp@tia, eBankowość, PUE ZUS) lub w urzędzie.
Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/rodzina/7-pytan-i-odpowiedzi-o-swiadczenie-dobry-start?fbclid=IwAR0Sr8HcT8yxxCPvwmwA0efD3LrxR8pRlIOaxj9YXpB_ahwSLG2Lh3NKl2g
"Nigdy nie przestawaj marzyć. Nigdy się nie poddawaj, gdy przegrywasz. Pracuj ciężko, aby osiągnąć swój cel"- Dziękujemy za wsparcie, za wiarę w nasze możliwości. Jesteśmy mistrzami Europy" - tak brzmi pierwszy wpis Roberta Lewandowskiego po niedzielnym sukcesie. Opublikował go na swoim Instagramie.
W niedzielę, 16 sierpnia 2020 r., w Tryńczy odbył się finał akcji Caritas Polska „Tornister pełen uśmiechów”. Celem akcji było wsparcie dzieci z potrzebujących rodzin przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. W tym roku poza wyprawkami szkolnymi uczniowie zyskali dostęp do sprzętu komputerowego zakupionego przez Caritas Polska we współpracy z fundacją Pro Caritate. Ponad 300 laptopów trafi lub już trafiło do świetlic środowiskowych, domów dziecka i placówek Caritas. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Eucharystią sprawowaną przez abp. Adama Szala, metropolitę przemyskiego, podczas której wygłosił on też okolicznościową homilię. Po Eucharystii odbyła się część oficjalna finału akcji „Tornister pełen uśmiechów”, w której wziął udział reprezentujący Senatora RP Mieczysława Golbę Dyrektor Biura Senatorskiego Marcin Malinowski.
źródło: Gmina Tryńcza, Radio Fara
W przeddzień 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej – 14 sierpnia 2020 r. na placu parafialnym kościoła pw. Chrystusa Króla mieszkańcy Jarosławia uczestniczyli w obchodach Święta Wojska Polskiego. Tegoroczne obchody poprzedziła msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. prał. Andrzeja Surowca. Główne uroczystości odbyły się na placu parafialnym przed Pomnikiem Pamięci Narodowej, gdzie po podniesieniu flagi państwowej, apelu pamięci oraz salwie honorowej, zaproszeni goście złożyli kwiaty w hołdzie bohaterom zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. W uroczystości udział wziął reprezentujący Senatora RP Mieczysława Golbę Dyrektor Biura Senatorskiego Marcin Malinowski.
źródło: Kamil Jaworski, Urząd Miasta Jarosławia, Parafia Chrystusa Króla w Jarosławiu
"Obejmując z woli Narodu urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji, będę strzegł niezłomnie godności Narodu, niepodległości i bezpieczeństwa Państwa, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem”.
„Tak mi dopomóż Bóg”.
"Wyborcy udzielili mi silnego demokratycznego mandatu na kolejną kadencję. Chciałbym podziękować wszystkim Polakom i Polkom, którzy wzięli udział w wyborach" - Prezydent Andrzej Duda podczas orędzia przed Zgromadzeniem Narodowym.
1 sierpnia br. punktualnie o godz. 17.00 Jarosławianie uczcili pamięć uczestników Powstania Warszawskiego. W symboliczną godzinę „W” zatrzymali się w refleksji i zadumie nad wydarzeniami, które w tym roku wspominane są po raz 76. W całym mieście zawyły syreny. Piesi przystawali na chodnikach, na drogach zatrzymywały się samochody. Główne uroczystości związane z obchodami rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zorganizowane zostały pod pomnikiem Bohaterów i Ofiar II Wojny Światowej na placu ks. Piotra Skargi. Rozpoczęły się zadumą nad wydarzeniami tamtych dni, apelem poległych, składaniem kwiatów ku czci bohaterom, a zakończyły Mszą Św. w intencji wszystkich poległych podczas Powstania Warszawskiego w Jarosławskiej Kolegiacie. W uroczystości udział wziął reprezentujący Senatora RP Mieczysława Golbę Dyrektor Biura Senatorskiego Marcin Malinowski.
źródło zdjęć : Urząd Miasta Jarosławia, Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, Kamil Jaworski
76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
Są takie momenty w naszym życiu, gdy trzeba być wiernym wartościom, w których się zostało wychowanym. Takim momentem było Powstanie Warszawskie. Pokazuje nam ono, że tych wartości nie da się rozstrzelać, nie da się zakopać w bezimiennych grobach, zniszczyć – one prędzej czy później wrócą. W tym sensie powstańcy odnieśli zwycięstwo.
1 sierpnia to dzień kiedy składamy akt szacunku, wdzięczności i patriotycznej powinności wobec bohaterów powstania warszawskiego, jak i wobec tych, którzy dzisiaj pielęgnują godne upamiętnienie tamtej walki, tamtej odwagi, tamtej patriotycznej odpowiedzialności, tamtych wielkich uczuć, emocji i wielkiej tragedii. Pamięć o Powstaniu Warszawskim to świadome budowanie kolejnego ogniwa łańcucha pokoleń, związanego silnymi emocjami wokół tradycji godziny W.
Cześć i Chwała Bohaterom!